با حضورشیویاری نماینده مردم میانه ، استاندار و جمعی ازنمایندگان استان در مجلس؛ آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و آمادگی در برابر حوادث احتمالی بررسی شد

با حضور دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم میانه و استاندار و

جمی ازنمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی :

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و آمادگی در برابر حوادث احتمالی بررسی شد

آخرین وضعیت امدادرسانی و ارسال کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده کشور و همچنین اقدامات و تمهیدات انجام‌یافته برای مواجهه با حوادث احتمالی در استان در نشستی با حضور استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

دکتر محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با ابراز همدردی با هموطنان مناطق آسیب‌دیده از سیل در چند استان کشور، گفت: خوشبختانه بارندگی‌های اخیر در استان ما مشکل خاصی ایجاد نکرد و منشأ خیر و برکت نیز بود. وی افزود: در اثر این بارش‌ها، دریاچه ارومیه از نظر تراز آب 57 سانتی‌متر، از نظر وسعت 560 کیلومتر مربع و از نظر حجم آب 2.4 میلیارد مترمکعب افزایش پیدا کرد که از این بابت باید شکرگزار باشیم.

پورمحمدی اضافه کرد: البته این به معنی احیای دریاچه ارومیه نیست و اقدامات پیش‌بینی‌شده بلندمدت برای احیای کامل این دریاچه و رسیدن به حجم میانگین 15 میلیارد مترمکعب با قوت باید ادامه یابد. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پیش‌بینی افزایش بارندگی‌ها در هفته‌های آتی، گفت: خوشبختانه آمادگی خوبی در استان وجود دارد؛ البته برخی از مشکلات در کوتاه‌مدت قابل حل نیست و باید بعد از فروکش کردن موج بارندگی‌ها، وجهه همت دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.

نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست دیدگاه‌های خود را در خصوص امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و آمادگی در برابر حوادث احتمالی ناشی از بارندگی‌ها در سطح استان بیان کردند.

 

لزوم سازمان‌دهی و مدیریت واحد در ارسال کمک‌های دولتی و مردمی به مناطق سیل‌زده، انجام پیش‌بینی‌های لازم از سوی دستگاه‌های مسئول برای مواجهه با بارندگی‌های آتی ازجمله رفع نقاط حادثه‌خیز، پاکسازی مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و اطلاع‌رسانی عمومی از جمله نکات مطرح شده از سوی نمایندگان استان بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، فرمانده سپاه عاشورا، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان، مدیرکل راهداری استان و شهردار تبریز هم در این نشست از اقدامات انجام شده در راستای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده کشور و پیشگیری از خسارات حوادث احتمالی در استان گزارش دادند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

preview

preview

 

ورود اعضا کارگروه ها

 
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری محفوظ می باشد.