10.jpg - 5.24 kb

مسائل و مشكلات خود را با نماينده مردم شريف شهرستان میانه در ميان بگذاريد.

11.jpg - 4.93 kb 

 آدرس و تلفن دفتر ارتباطات مردمی.

preview

 پیشنهادات و انتقادات خود را با ما ميان بگذاريد.

دکتر شیویاری : شهرستان میانه با 300 اثر تاریخی ، فرهنگی و گردشگری از نقاط گردشگری کشور محسوب می شود

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان در گفت و گو با برنامه ملت سسی رادیو تبریز از فارغ التحصلی خود در رشته پزشکی و فعالیتهای مدیریتی  در بهداشت و درمان  شهرستان میانه و فعالیت در بیمه سلامت استان زنجان گفت. 
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، دکتر یعقوب شیویاری با بیان اینکه قریب به 20 سال در کارهای مدیریتی فعالیت داشته افزود: هم از روی علاقه و هم به خاطر تخصصی بودن رشته تحصیلی در کمیسیون بهداشت و درمان حضور یافتم که در سال گذشته و امسال بعنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شده و افتخار این را دارم که با آقای پزشکیان نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان در این کمیسیون عضو هستم.
وی اساسی ترین موضوعی را که در این کمیسیون طی سال گذشته و امسال مورد بررسی قرار یافت طرح تحول نظام سلامت عنوان نموده گفت: سلامت مقوله ای چند بعدی بوده و وزارت بهداشت و درمان به تنهایی نمی تواند سلامت مردم را تامین و تضمین کند.
شیویاری اضافه کرد: این طرح مترقی بوده و به موضوعی حاکمیتی تبدیل شده  است هر چند نواقصی هم دارد که باید برطرف شود ولی در مجموع بر اساس اطلاعات و آمار بدست آمده مردم از اجرای این طرح راضی هستند. 
وی با بیان اینکه تامین سلامت مردم از جمله قشر محروم، آسیب پذیر و کم درآمد جامعه که نمی توانند از عهده دارو و درمان برآیند  اساسی ترین موضوع دولت به شمار می رود گفت: خوشبختانه در قالب این طرح تحولی در این خصوص ایجاد شده است.
شیویاری اظهار امیدواری کرد که با تامین منابع مالی و برطرف شدن نواقصات طرح به اهداف مورد نظر برسیم زیرا حل نشدن این نواقصات ما را متضرر خواهد کرد.
نماینده مردم میانه در ادامه با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و درمان نیز به صورت اساسی و تخصصی به این طرح وارد شده گفت:  تامین منابع مالی پایدار سبب بهره مندی مردم از مزیتهای طرح تحول سلامت خواهد بود که کاهش پرداخت هزینه های درمان از سوی مردم، ازدیاد بیمارستانها، بازسازی  و نوسازی بیمارستانها و تجهیزات همچنین ارتقا ناوگان حمل و نقل بیمار از جمله آنهاست.
وی با اشاره به اینکه در این طرح منابع انسانی آن چنان که باید مدیریت نشده از دولت و رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواست تا بر حل مشکلات بهداشت و درمان شهرستان از جمله تامین منابع انسانی متخصص عنایت ویژه داشته باشند.
شیویاری با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و درمان اهداف مورد نظر در طرح تحول سلامت را به جد پیگیری می کند تا این طرح به جایگاه واقعی خود برسد، اساسی ترین مشکل را بیمه خوانده گفت: بیمار تنها 10 درصد از خدمات بستری و یا سرپایی را می پردازد و 90 درصد را بیمه باید پرداخت کند که باید گفت با ادامه روند فعلی از سوی بیمه ها شاهد ورشکستگی آنها خواهیم بود 
نماینده مردم میانه با اشاره به بدهی بیمه ها به وزارت بهداشت و درمان گفت: کمیسیون بهداشت و درمان وارد عمل شده و 80 میلیارد ریال مصوب کرده تا در اختیار بیمه سلامت و تامین اجتماعی جهت پرداخت بدهی هایشان به بیمارستانها قرار دهد که با این کار کمی از مشکلات کاسته شده است.
وی همچنین اضافه کرد: در خصوص حل مشکل بیمه ها بر اساس برنامه بودجه 96 و توسه برنامه ششم، مدیریت منابع مالی بیمه ها به بهداشت و درمان واگذار شده که اگر درست مدیریت شود سیستم بهداشت و درمان ارتقاء خواهد یافت و الا اگر مانند سالهای گذشته بیمه ها نتوانند منابع مالی خود را تضمین کنند مشکلات همچنان لاینحل خواهد ماند.
شیویاری با بیان اینکه  طرح تحول سلامت، طرحی ملی می باشد و رییس جمهور بر اجرای آن از 4 سال اول تاکید داشته اند گفت: در شهرستان میانه مهمترین دغدغه مردم بیمارستان امام (ره) بود که با پیگیریهای شهرستانی و استانی و ما نمایندگان مردم میانه در مجلس این بیمارستان با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و بنیاد برکت امام (ره) به بهره برداری رسید هر چند مشکلاتی از لحاظ تجهیزات، ساختار و منابع انسانی وجود دارد که این مشکلات نیز با صبر و بردباری همواره مردم شهرستان رفع خواهد شد.
وی کمبود متخصص در شهرستان میانه را از مشکلات عمده شهرستان عنوان نموده گفت: با توجه به فاصله زیاد شهرستان از مرکز استان و بحرانی بودن راههای مواصلاتی شهرستان، مردم به خاطر مراجعه به شهرستانهای همجوار و مرکز استان ناراضی هستند .
نماینده مردم میانه نبود MRI را از دیگر مشکلات شهرستان خوانده افزود: طبق قرارداد و مشارکت شرکتی  با وزارت بهداشت و درمان و قول مساعد این کمبود شهرستان رفع خواهد شد که در این خصوص دستور صریح از وزیر دریافت نموده و نامه را به علوم پزشکی ارسال نموده ایم.
شیویاری به وجود 121 باب خانه بهداشت در شهرستان اشاره کرده گفت: در تعداد خانه  های بهداشت و مراکز بهداشت و درمانی در سطح استان رتبه اول را داریم اما نیاز به نیروی انسانی لازم در مراکز بهداشت و درمان روستایی و شهری هستیم.

وی در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: این بیمارستان فوق العاده بوده و طبق استانداردهای جهانی بازسازی شده دارای ICU، CCU ، بخشای جراحی، اتاق عمل، تجهیزات بروز، کادر توانمند، باانگیزه و وجدان کاری بالاست که امیدواریم با تامین نیروی انسانی و تجهیزات کاملتر در جهت رضایت هر چه بیشتر مردم گام برداریم.
نماینده مردم میانه به مشکل اساسی آب شرب درمیانه که به دغدغه مردم تبدیل شده اشاره کرده گفت: آب موجود سنگین و دارای املاح است که در راستای حل مشکل مسئولین شهرستان و ما نمایندگان مردم پیگیری رفع مشکل با آبرسانی از سد گرمی چای هستیم و در این خصوص جلسات، بازدیدهایی در تهران و شهرستان برگزار کرده ایم واز مهندس میدانی خواستار عنایت ویژه در حل مشکل شده ایم که قولهایی داده اند و اعتبار خوبی برای این امر در نظر گرفته شده که امیدواریم با تامین آن شاهد رفع بهره مندی مردم از آب شرب مناسب در طی حداکثر 2 سال آینده باشیم.
شیویاری در مورد خط راه آهن میانه- تبریز نیز گفت: زیرساختهای ریلی از شاخصه های توسعه به شمار می رود و اعتبار چشمگیری در سال جاری به آن اختصاص یافته و پیش بینی می شود که بالای 60 الی 70 درصد ریلگذاری به اجرا برسد که در سفر اخیر دکتر آخوندی و معاونانش در بازید از پروژه در مسیر میانه با تخصیص اعتبار ریلگذاری از میانه به سمت بستان آباد و در نهایت تبریز شروع شد.
وی خط آهن میانه- اردبیل را از دیگر پروژه های خواند که سبب وصل میانه به اردبیل و کشورهای هم جوار شده و سبب درآمدزایی و ارتقای شهر و استان خواهد شد همچنین در بحث گردشگری نیز موثر خواهد بود زیرا شهرستان میانه با 300 اثر تاریخی ، فرهنگی و گردشگری از نقاط گردشگری کشور محسوب می شود و همچنین محور میانه در تبریز 2018 گنجانده شده که این امر سبب جذب اعتبارات ویژه برای میانه بوده و با ترمیم آثار باستانی خواهیم توانست در زمینه اشتغال و تولید قدمهای موثری برداریم.
شیویاری گفت: مردم میانه مردمی شریف، نجیب و پرتلاش  و ولایتمدار هستند که در راه دفاع از آرمانهای والای انقلاب و نظام شهدا، جانبازان و ایثارگران فراوانی دارد همچنین در عرصه ورزش که همواره جوانان میانه در صحنه های آسیایی، جهانی و المپیک پرچم پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به احتزاز درآورده اند اما این شهرستان مورد بی مهری واقع شده که اگر شکوفا شده و ارتقاء یابد به طور قطع سبب افتخار استان و کشور خواهد بود زیرا این شهرستان راه ارتباطی بسیاری از استانها می باشد.
وی در پایان با دعوت از سرمایه گذاران بومی داخلی و خارجی به سرمایه گذاری در شهرستان گفت: جوانان رشید و جویای کار بسیاری در این شهرستان وجود دارد که اگر زمینه کار و اشتغال برای آنها فراهم آید در توسعه همه جانبه شهرستان کوتاهی نخواهند کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

preview

preview

 

ورود اعضا کارگروه ها

 
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری محفوظ می باشد.