10.jpg - 5.24 kb

مسائل و مشكلات خود را با نماينده مردم شريف شهرستان میانه در ميان بگذاريد.

11.jpg - 4.93 kb 

 آدرس و تلفن دفتر ارتباطات مردمی.

preview

 پیشنهادات و انتقادات خود را با ما ميان بگذاريد.

دکتر شیویاری رئیس جمهور باید از آذربایجانی‌‌های اصیل در کابینه‌‌اش بهره ببرد

⚡️نماینده میانه در گفت‌‌وگو با آناج؛

🔸رئیس جمهور باید از آذربایجانی‌‌های اصیل در کابینه‌‌اش بهره ببرد

🔸از عملکرد هیئت رئیسه فراکسیون ترک زبانان مجلس ناراضی‌‌ام

 anaj.ir/News/87478

یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج درباره لیست منتشر شده وزرای پیشنهادی اظهار داشت: لیست‌‌هایی که منتشر شده غیر رسمی است و احتمالا لیست رسمی جهت بررسی و ارائه رأی اعتماد، سه‌‌‌شنبه این هفته تقدیم مجلس خواهد شد.

وی ادامه داد: انتظار ویژه از رئیس جمهور داریم که از وزرای ترک زبان استفاده کند، البته ممکن است در بین افرادی هم که معرفی کرده‌‌اند ترک زبان وجود داشته باشد، هرچند مردم آشنایی با آنها نداشته باشند اما لیست‌‌های که ارائه شده هنوز موثق نیستند.

نماینده مردم میانه در خصوص اتحاد نمایندگان ترک زبان مجلس نیز بیان داشت: فراکسیون ترک زبانان به صورتی که تشکیل شده بود باقی ماند و تشکیل جلسه نداد، هرچند نزدیک به 110 نفر نماینده ترک زبان داریم، یعنی بیش از سی درصد از نمایندگان ترک زبان هستند اما اتحاد و اتفاقی که بین این نمایندگان باید وجود داشته باشد وجود ندارد.

وی مطرح کرد: باید گلایه خودم را از کسانی که در هیئت رئیسه این فراکسیون قرار دارند اعلام کنم، البته با توجه به جلساتی که با آقایان پزشکیان و فرهنگی و دیگر نماینده‌‌ها برگزار خواهد شد قطعا وزرای ترک زبان در کابینه پیشنهاد خواهند شد؛ هر چند در بین افراد پیشنهادی ترک زبان وجود دارد اگرچه محل زندگیشان تهران باشد اما به جد پیگیر حضور وزرایی از آذربایجان‌‌شرقی در کابینه خواهیم بود.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه حضور مدیران لایق در وزارت خانه‌‌‌ها در اولویت قرار دارد، تشریح کرد: تا سه شنبه فرصت وجود دارد که افراد با شرایط مختلف و طیف‌‌های سیاسی که وجود دارند بررسی شوند اما بایستی اولویت را به وزرایی بدهیم که توانایی مدیریت دارند و ترک زبان بودن جزء اولویت‌‌های بعدی باشد.

وی خاطرنشان ساخت: گاهی حتی وزرای ترک زبان انتخاب می‌شوند اما آن طور که باید و شاید به مناطق آذربایجان رسیدگی نمی‌کنند، بر خلاف اینکه وزرای دیگر همیشه توجه خاصی به مناطق خودشان دارند و این جای گله مندی دارد که هرچند کمک می‌کنیم تا این وزرا انتخاب شوند و به مناطق آذربایجان رسیدگی بهتر شود.

شیویاری با اشاره به احتمال تغییر لیست‌‌های مطرح شده، تاکید کرد: لیست در شرایطی است که ممکن است هر لحظه تغییر کند و حتی دو ساعت قبل از تقدیم به مجلس احتمال دارد با رایزنی اسامی مندرج شده تغییر یابد، اما بعد از ارائه قطعی لیست رایزنی برای حضور وزرای ترک زبان صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: اگر اتحاد و وفاق بین صد و ده نماینده نماینده ترک زبان وجود داشته باشد می‌توانیم به کسانی که نمی‌خواهیم رای ندهیم و اهداف خودمان را آنجا اعمال کنیم، فردا هرچند صحن علنی مجلس وجود ندارد اما فراکسیون‌‌های مختلف تشکیل و این پیشنهادمان را مطرح و به جد پیگیر خواهیم بود تا در کابینه از آذربایجانی‌‌های اصیل استفاده شود و خواسته ما از آقای روحانی نیز همین است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

preview

preview

 

ورود اعضا کارگروه ها

 
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری محفوظ می باشد.