10.jpg - 5.24 kb

مسائل و مشكلات خود را با نماينده مردم شريف شهرستان میانه در ميان بگذاريد.

11.jpg - 4.93 kb 

 آدرس و تلفن دفتر ارتباطات مردمی.

preview

 پیشنهادات و انتقادات خود را با ما ميان بگذاريد.

گزارش دکتر شیویاری سخنگوی مجمع نمایندگان از دیداربامعاون اول رئیس جمهور

نمایندگان آذربایجان‌شرقی از معاون رئیس جمهور چه خواستند تاریخ: - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

تعیین تکلیف سدهای بلاتکلیف آذربایجان‌شرقی/ تاکید بر انتقال آب ارس/برخورد با خاطیان حادثه قطار تبریز- مشهد/تعیین تکلیف نفلین سینیت و طرح ذوب مس سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی گفت: در این جلسه نمایندگان اکیداً به موضوع رسیدگی حادثه قطار تاکید کردند زیرا بعد از گذشت ۱۳ ماه هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و برخوردی با خاطیان نشده و مشکلات بیمه حادثه‌دیدگان نیز سرجایش باقی مانده است.

         

یعقوب شیویاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: این جلسه با حضور ۱۴ نفر از نمایندگان استان و با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار آذربایجان‌شرقی، معاول پارلمانی وزیر و رئیس مناطق دفتر ریاست جمهوری برگزار شد و تمام نیازها و مطالبات استان مطرح و تذکر داده شد.

وی افزود: با توجه به شناخت معاون اول رئیس جمهور از استان آذربایجان‌شرقی، این استان را دارای ظرفیت و نیاز به توجه بیشتر به مطرح کرد.

اعتبارات دولتی در شان آذربایجان‌شرقی نیست

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه در این جلسه تذکر اینکه اعتبارات دولتی آنچنان که در شأن استان باشد نیست را دادیم، گفت: معاون اول رئیس جمهور قول مساعد در این خصوص را دادند تا برای تزریق اعتبارات به صورت کامل در استان تلاش کنند تا استان از نظر توسعه صنعتی گسترش یابد زیرا طبق برآورد استان آذربایجان‌شرقی رتبه سوم در صنعت کشور را دارد.

نماینده مردم میانه خاطرنشان کرد:کشور ایران با بحران شدید آبی برخوردار است و استان هم جدا از این موضوع نیست و دریاچه ارومیه نیز دچار همین بحران شده است و اگرچه نام دریاچه ارومیه است ولی بخش عظیم آن شامل استان آذربایجان‌شرقی است که مناطق زیادی از آن طریق ارتزاق می‌کردند.

وی عنوان کرد: موضوع دریاچه ارومیه اهمیت حیاتی برای کل کشور دارد و باید هر چه سریع‌تر با یک کار کارشناسی نسبت به نجات آن تلاش شود.

تعیین تکلیف شدن سدهای استان

شیویاری در ادامه به تاکید معاون رئیس جمهور نسبت به تعیین تکلیف شدن سدهای استان اشاره کرد و گفت: چند سال پیش سد شهریار میانه در استان به صورت نمادین آبگیری شد ولی برای بهره‌برداری کامل به چند میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است همچنین مسائل سد سهند هشترود، پیام چای کلیبر، گرمی‌چای میانه و غیره نیز برای رسیدگی مطرح شد.

وی اضافه کرد: در رابطه با آب‌های مرزی اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص کامل هیچ‌گونه مشکل حادی نخواهیم داشت و البته در این جلسه موضوع انتقال آب ارس نیز جز یکی از مطالباتی بود که معاون رئیس جمهور قول رسیدگی و بررسی موانع آن را داد.

دو باند شدن مسیر ریلی تبریز- تهران اعتبار ندارد

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات در حوزه راه و حمل و نقل اظهار کرد: در این جلسه موضوع دوبانده شدن مسیر ریلی تبریز- تهران مطرح شد که جزو برنامه‌های دولت بوده ولی به علت عدم تزریق اعتبارات و کم‌کاری پیمانکاران این پروژه سرانجام نگرفته است. وی افزود: خط ریلی میانه - تبریز نیز جز یکی از پروژه‌های ملی بوده که پایان سال این پروژه تا بستان‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد و اگر ۱۵۰ میلیارد تومان نیز تزریق شود ادامه پروژه تا سال آینده به اتمام خواهد رسید.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان خاطرنشان کرد: پروژه تبریز مرند و بازرگان یکی دیگر از پروژه‌های مهم است که نیاز به پیگیری دارد و خط میانه - اردبیل، پروژه‌های اهر به تبریز، میانه به هشترود هم در این جلسه مطرح شد و قول رسیدگی از معاون رئیس جمهور گرفته شد.

تعیین تکلیف نفلین سینیت سراب / راه اندازی مجدد اجرای طرح ذوب مس

وی با بیان اینکه در این جلسه موضوع تعیین تکلیف نفلین سینیت سراب مطرح شد، ادامه داد: طرح ذوب مس در سال ۸۹ شروع شده که هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای آن انجام گرفته ولی متاسفانه در سال ۹۲ روش عوض شده و به تعطیلی کشیده است، از این رو راه‌اندازی مجدد آن جزو مطالبات اصلی نمایندگان بود تا با رفع موانع اشتغال‌زایی صنعت و رونق اقتصادی برای استان وارد شود.

شیویاری اضافه کرد: موضوع گسترش و توسعه پتروشیمی در استان نیز یکی دیگر از برنامه‌های اصلی و مطالبات بود.

وی با تاکید به اینکه تبریز ۲۰۱۸ یکی از اساسی‌ترین موضوعات برای کشور ماست که معاون رئیس جمهور نیز از آن به عنوان آبروی کشور یاد کرد، افزود: باید در این خصوص تمام دستگاه‌ها بسیج شده تا این رویداد را به‌ نحو احسن اجرا کنند و فرصتی برای کارهای بزرگ دیگر در استان شود.

نماینده مردم میانه با اشاره به موضوع تدریس زبان ترکی در مدارس استان تصریح کرد: براساس ابلاغیه سال‌های گذشته قرار بر تاسیس یک فرهنگستان بود که فقط در حد بنیاد فرهنگ و هنر و ادب تاسیس شد و طبق قول معاون رئیس جمهور این مشکل رفع خواهد شد و با وزیر آموزش و پرورش در رابطه با تدریس زبان ترکی در مدارس آذربایجان هماهنگ خواهد شد.

انتقاد از عدم برخورد با خاطیان قطار تبریز- مشهد

وی اذعات داشت: در این جلسه نمایندگان اکیداً به موضوع رسیدگی حادثه قطار تاکید کردند زیرا بعد از گذشت ۱۳ ماه هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و برخوردی با خاطیان نشده و مشکلات بیمه حادثه‌دیدگان نیز سرجایش باقی مانده است.

شیویاری با بیان اینکه در جلسه مسائل متفرقه از قبیل موضوع واردات پنج درصد تراکتور نیز مطرح شد، افزود: تراکتورسازی افتخار کشور بوده و نباید با واردات بی‌رویه از کشورهای دیگر این تولید بزرگ کشوری را فلج کرد زیرا با تعرفه کم واردات در زمینه تراکتور نباید دیگر انتظار تولید ملی را داشت.

وی ادامه داد: موضوع دیگر مورد بحث تردد خودروهای ارس پلاک در داخل استان است که با رفع موانع حل خواهد شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتلاف طیور و معدوم‌ساری زیاد طیور در استان ابراز کرد: در مناطق سراب، عجب‌شیر و بناب بیشترین معدوم‌سازی انجام شده که این موضوع باعث ضرر فراوان به تولیدکنندگان شده است از این رو خواستار تدابیر خاص از قبیل تهیه و توزیع واکسن به موقع، ارائه وام با بهره کم شدیم.

سهم استان آذربایجان‌شرقی در اعطای وام کم بهره برای اشتغال‌زایی مناطق روستایی۵۰۰ میلیارد تومان است 

وی با بیان اینکه سهم استان آذربایجان‌شرقی در اعطای وام کم بهره برای اشتغال‌زایی مناطق روستایی۵۰۰ میلیارد تومان است و این یک سهم بسیار خوبی است، افزود: باید مشکلات موجود در اخذ وام رفع شود تا حداکثر مبلغ وام را یک جوان اخذ کند و مشکلات اداری و کاغدبازی‌ها باعث دلسردی یک جوان نشود.

شیویاری اذعان داشت: با توجه به اتفاقات اخیر که استان آذربایجان‌شرقی در آن موضوع سربلند بود و استان پاک اعلام شد ولی این به معنای نبود مشکلات اقتصادی و بیکاری در این استان نیست بلکه باید عنایت ویژه‌‌ای نسبت به این خطه که دیار رهبر معظم انقلاب است، شود.

وی افزود: در این جلسه به دلیل اهمیت زادگاه رهبر فرزانه انقلاب در استان، موضوع رسیدگی به کارخانه نساجی خامنه که اشتغال یک‌هزار و ۴۰۰ نفری را خواهد داشت نیز مطرح شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان متذکر شد: در جلسه موضوعات کشوری از جمله تقسیمات شهری و روستایی مطرح شد که از آنها موضوع فرمانداری هوراند، تبدیل ترکمن‌چای به شهرستان و مشکلات شهر مهربان نیز مطرح شد تا رفع موانع شود.

وی افزود: موضوعاتی از قبیل تعطیلی برخی واحدهای صنعتی در میانه و سایر شهرستان‌ها ، حل معضل بیکاری نیز مطرح شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه عدم تعامل خوب وزراء با نمایندگان مطرح شد زیرا برای پیشرفت و حل موانع کشوری باید دولت تعامل خوبی با نمایندگان داشته باشد.

 ,,,,

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

preview

preview

 

ورود اعضا کارگروه ها

 
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری محفوظ می باشد.