10.jpg - 5.24 kb

مسائل و مشكلات خود را با نماينده مردم شريف شهرستان میانه در ميان بگذاريد.

11.jpg - 4.93 kb 

 آدرس و تلفن دفتر ارتباطات مردمی.

preview

 پیشنهادات و انتقادات خود را با ما ميان بگذاريد.

شیویاری سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی : متاسفانه نیروی انسانی متخصص در مدیریت بحران کشور وجود ندارد /حتماً باید چندین نفر در سرما و بوران برف یخ می‌زدند تا وزیر پاسخگو باشد

شیویاری سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی :

متاسفانه نیروی انسانی متخصص در مدیریت بحران کشور وجود ندارد /حتماً باید چندین نفر در سرما و بوران برف یخ می‌زدند تا وزیر پاسخگو باشد

 

 

 

سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه نیروی انسانی مدیریت شده در مدیریت بحران وجود ندارد به طوریکه استان ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمنچای ،کندوان ،کاغذکنان ومرکزی درمجلس شورای اسلامی  ،امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با اشاره به بارش‌های اخیر در کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه در تهران جلسه ضروری داشتم، مجبور شدم در این بارش‌ها راهی سفر شوم که متاسفانه در شهر ضیاءآباد در ۲۰ کیلومتری تاکستان گیر افتادیم و به لطف نماینده این شهر و مردم مهمان‌نواز تاکستان دو شب در آن شهر ماندم.

وی در ادامه افزود: مردم تاکستان به نیکویی از مسافران پذیرایی می‌کردند، ولی مشکل اصلی ما نبود مدیریت بحران صحیح بود که متاسفانه در کل کشور حاکم است.

 

نماینده مردم میانه در مجلس با اشاره به اینکه مسوولان متولی مدیریت بحران تلاش‌هایی می‌کنند ولی این تلاش در مسیر درست و مطلوبی قرار ندارد، تصریح کرد: مدیریت بحران لازمه هر کشوری در شرایط سخت است و با توجه به شرایط جغرافیایی و توپوگرافی کشور از نظر جوی، باید از نظر مدیریت بحران قوی باشیم.

وی با بیان اینکه نماینده تاکستان اذعان داشت، از کودکی این اوضاع در شهرشان حاکم بوده و اینک بعد از ۵۰ سال هنوز مشکل پابرجاست، گفت: در حال حاضر با افزایش وسایل نقلیه میزان تردد در جاده‌ها نیز بالاست و شایسته نیست چنین مدیریت بحرانی در کشور داشته باشیم.

مدیریت بحران مطلوبی در کشور نیست شیویاری با تاکید به اینکه مدیریت بحران مطلوبی در کشور نیست،یادآور شد: با امکانات کم نیز می‌توان مدیریت بحران صحیحی را ارائه داد، زیرا در این دو شب که بین مردم بودم متوجه شدم بیشترین نارضایتی‌ها از مدیریت بحران و نیروی انسانی متخصص در این حوزه بود.

وی افزود: اساسی‌ترین ضعف در مدیریت بحران، نیروی انسانی متخصص و نحوه برخورد آنها در این مواقع است، به طوریکه برای نمونه در زمان بارش، غذای زیاد پخت شده بود ولی در توزیع آنها مشکلات زیادی دیده شد و در این دو روز کاملاً ضعف مدیریت بحران مشهود بود.

نماینده مردم میانه در مجلس اذعان داشت: مسوولان و دستگاه‌های مرتبط باید به همراه مدیریت بحران پای کار آمده و یک دست عمل کنند و با تقویت تجهیزات و نیروی انسانی کاری کنند که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم زیرا اگر عنایت خداوند و کمک خود مردم نبود الان تلفات انسانی زیادی داده بودیم.

وی افزود: متاسفانه من خودروهای زیادی را دیدم که بارشان تلف شده و ضرر زیادی روی دست آن کارگر و راننده گذاشته، از این رو باید مدیریت بحران به صورت همه جانبه از این اتفاقات پیشگیری کند.

شیویاری متذکر شد: متاسفانه نیروی انسانی مدیریت شده در مدیریت بحران وجود ندارد به طوریکه استان ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

خودمان باعث نارضایتی مردم شده‌ایم وی با اشاره به اینکه در تماسی که با معاون پارلمانی وزیر کشور داشتم، مشکلات را تذکر دادم و البته آنها نیز رسیدگی کردند، افزود: خودمان باعث نارضایتی مردم شده‌ایم، زیرا اگر میلیاردها تومان هزینه کنیم ولی تیم متخصص، دلسوز و با وجدان نباشد به هیچ دردی نخواهد خورد.

اگر مردم نبودند مسافران از گرسنگی تلف شده بودند نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در بارش‌های اخیر اگر مردم نبودند، مسافران از گرسنگی جان خود را از دست می‌دادند. وی تصریح کرد: ریاست جمهوری و وزراء باید به این نکات توجه کنند و مدیریت بحران در کشور تقویت شود، زیرا این یک مشکل همه ساله بوده و به جای اینکه هر سال شاهد کاهش مشکلات باشیم، متاسفانه شاهد افزایش آن نیز هستیم.

شیویاری خاطرنشان کرد: بیماران زیادی از یک شهر به شهر دیگر منتقل می‌شوند و با این شرایط جانشان در خطر می‌افتد و باید همیشه تیم پزشکی در دسترس باشد.

وی با تاکید به اینکه وزارتخانه‌هایی از قبیل راه و شهرسازی نیز در موضوع مدیریت بحران دخیل هستند و باید پاسخ قانع‌کننده‌ای از عملکرد خود در بحران‌ها داشته باشند، افزود: چطور می‌شود در انتخابات برای تبلیغ در سخت‌ترین شرایط و با وجود بارش‌های چند متری خود را به روستاهای دور دست می‌رسانند و و حتی بالگرد به کار می‌گیرند ولی در این مواقع، شرایط جوی را برای بالگرد خطرناک محسوب می‌‌کنند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان ابراز کرد: وزراء و مسوولان مرتبط باید در رسانه ملی حاضر شده و اگر کارهای مطلوبی انجام داده‌اند، مطرح کنند و اگر قصوری داشتند از مردم عذرخواهی کنند.

حتما باید چندین نفر زیر برف تلف می‌شد تا وزیر جوابگو باشد وی ادامه داد: حتماً باید چندین نفر زیر برف تلف می‌شد تا وزیر جوابگو باشد، ایشان باید از مردم عذرخواهی کند.

 

شیویاری بیان کرد: وزراء کاری نکنند که آنها را به مجلس کشانده و مورد بازخواست قرار دهیم، پس فکری به حال مردم در شرایط بحران کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش مدیریت بحران راهکارهایی از قبیل تربیت نیروی متخصص، افزایش اعتبارات، استفاده از تجارب سایر کشورها و غیره می‌تواند گره‌گشا شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

preview

preview

 

ورود اعضا کارگروه ها

 
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری محفوظ می باشد.